Praca terapeutyczna w przestrzeni grupy jest szansą na pełniejszy, poszerzony o kontekst wielu relacji rozwój do dojrzałości emocjonalnej i większego balansu w życiu. Grupy terapeutyczne mogą być dedykowane osobom z konkretnymi zakłóceniami emocjonalnymi np. z nerwicą lękową lub stwarzać przestrzeń do leczenia i rozwoju ludzi z różnorodnymi tematami do pracy.

Psychoterapia grupowa to cykl regularnych spotkań kilku lub kilkunastu osób. Ta forma terapii stwarza każdej z nich możliwość dokonania indywidualnych wglądów, zobaczenia jak funkcjonują w relacjach z drugim człowiekiem i z grupą ludzi (rodziną, znajomymi, społeczeństwem).

To okazja do spojrzenia jaki jestem, w jaki sposób żyję oraz doświadczenia siebie w nowy sposób (przy wykorzystaniu osobistych zasobów pozostałych członków grupy).

Jedną z form terapii grupowej są grupy ćwiczeniowe zorientowane na intensywną pracę z ciałem, prowadzone metodami psychoterapii somatycznych np. Core Energerics lub bioenergetyki Aleksandra Lowena. Grupa jest też świetnym miejscem do ćwiczeń TRE® (więcej zw zakładce TRE®).

Jolanta Łaguna-Woźniak

Zapraszam
na konsultacje online

Przejdź
ul. Bohaterów Westerplatte 9
gabinet nr 128
65-001 Zielona Góra
NIP: 612-113-11-93